Uğur Diş Concept, Depremzedelere gıda ve erzak desteğinin yanı sıra depremin ardından yıkılan binaların enkazını temizleme çabalarını destekleyerek etkilenen alanlarda desteğini gösterdi.

Türkiye’yi önemli bir günde vuran deprem, Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Osmaniye, Malatya, Adana, Diyarbakır, Şanlıurfa, Adıyaman ve Kilis’in de aralarında bulunduğu birçok ilde geniş çapta hasar ve yıkıma yol açtı.

Deprem, binlerce insanı evsiz ve yiyecek ve barınak gibi temel ihtiyaçlara muhtaç bıraktı.

Durumun aciliyetini anlayan Uğur Diş Concept hızla harekete geçti. Uğur Diş Concept olarak bir gıda yardımı kampanyası düzenledik ve çalışanlarından ve yerel halktan bozulmayan ürünler ve taze ürünler de dahil olmak üzere gıda malzemeleri topladık. Toplanan yiyecekler daha sonra depremden etkilenen bölgelere dağıtılarak ihtiyaç sahiplerine en çok ihtiyaç duyulan erzaklar sağlandı.

Şirketimiz, gıda yardımının yanı sıra yıkılan binaların enkazının kaldırılması çalışmalarına da destek verdi.

Şirketin deneyimli mimarlar ve inşaat uzmanlarından oluşan ekibi, molozların temizlenmesine ve hasarın değerlendirilmesine yardımcı olmak için yerel makamlar ve gönüllülerle el ele verdi.

Enkazın kaldırılması ve etkilenen bölgelerin yeniden inşası için en etkili yöntemler hakkında önemli bilgiler ve rehberlik sağlayabildikleri için, uzmanlıklarının afet sonrasında paha biçilmez olduğunu kanıtladılar.

Şirketimizin çabaları sadece depremzedelere çok ihtiyaç duyulan yardımı sağlamakla kalmadı, aynı zamanda başkalarını da el ele verip fark yaratmaya teşvik etti.

Sonuç olarak, Uğur Diş Consept’in depremden etkilenen toplulukları destekleme çabaları takdire şayandır ve şirketlerin kriz zamanlarında nasıl hayati bir rol oynayabileceğinin parlak bir örneğidir. Şirketimizin eylemleri, küçük bir nezaket eyleminin insanların yaşamlarında büyük farklar yaratabileceğini göstermiştir.

Uğur Diş Concept, depremzedelere yardım etmenin yanı sıra gelecekte benzer felaketlerin önlenmesine yardımcı olabilecek değerli bilgiler ve içgörüler toplama fırsatı da buldu. UD Concept olarak, deprem bölgesinde kapsamlı araştırmalar yaparak, çöken binalardaki kolon ve kiriş sistemlerinin kırık noktalarını inceledik.

Bu incelemeler sonucunda benzer sorunların yaşanmaması için gelecekteki projelerimizde uygulanabilecek pratik örnekler geliştirmek için ekibimizle birlikte notlar aldık. Şirketimizin mimarlık alanında çözümler bulma ve güvenliği teşvik etme konusundaki kararlılığı gelecekteki binaların doğal afetlere dayanacak şekilde daha donanımlı olmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

WhatsApp Image 2023-02-11 at 14.44.00 (1)
WhatsApp Image 2023-02-11 at 14.44.00 (2)
WhatsApp Image 2023-02-11 at 14.44.00
WhatsApp Image 2023-02-11 at 14.43.59